Wodociągi miejskie

Podczas gdy często stosowany chlor i zawierające chlor środki dezynfekcyjne wytwarzają produkty uboczne, takie  jak rakotwórczy THMy i MX i przez to zagrażają ludzkiemu życiu, nie ma tego w przypadku dezynfekcji produktem Supra activa. Używając Supra activa woda nadaje się bezpośrednio do spożycia przez ludzi i zwierzęta. Supra activa dezynfekuje nie tylko wodę, ale również stopniowo oczyszcza instalację wodną.

W wodzie występuje szeroka gama bakterii. Jedną z nich jest tak zwana bakteria e.  Coli.

Escherichia coli to bakteria, która jest pożyteczna dla naszego organizmu wtedy, gdy wchodzi w skład flory bakteryjnej jelita grubego i odpowiada m.in. za rozkład spożywanych pokarmów. Wykrycie jej w wodzie lub glebie może mieć jednak poważne konsekwencje. W ten sposób odsłoniła swoje groźne oblicze bakteria, która jest przecież częścią normalnej flory naszych jelit.

Przeważająca część szczepów E. coli nie stanowi zagrożenia dla większości ludzi. Bardzo charakterystyczną cechą Escherichia coli (bakteria e. coli) jest zdolność do rozmnażania się w astronomicznym tempie. Gdyby dostarczyć jej odpowiednią ilość pożywienia - w ciągu 3 dni mogłaby stworzyć masę większą niż kula ziemska. Ta właściwość drobnoustroju sprawia, że jest on bardzo przydatny w biotechnologii i w badaniach naukowych, ale z drugiej strony stanowi potencjalne zagrożenie dla człowieka. Zdolność szybkiego namnażania się oznacza także możliwość wywoływania chorób.

Znamy pięć grup E. coli, których toksyny mogą powodować biegunkę o różnym nasileniu. Niektóre z nich są przyczyną takich przypadłości jak „brzuch podróżnika” czy „zemsta Montezumy”, czyli biegunek, na które zapadamy w czasie podróży, zwłaszcza do innych krajów. „Zemsta Montezumy (tak nazywał się ostatni aztecki władca imperium) to odmiana meksykańska biegunki podróżnych. Zetknięcie się z odmienną florą bakteryjną powoduje przejściowe objawy zatrucia.

Zapraszamy do zapoznania się z tabelami porównawczymi innych metod dezynfekcji na dziale Supra activa

Znalezione obrazy dla zapytania coli bakterie w wodzie

Supra Activa i Supra Plus w Twojej branży

tiles-baseny

Baseny i pływalnie

 

 

tiles-hotel

Hotele

 

 

tiles-zwierzeta

Hodowla zwierząt

 

 

tiles-szpitale

Szpitale

 

 

tiles-wodociagi

Wodociągi